Aktualności

Ostrołęcka ,,drogówka” zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny

Data publikacji 01.09.2020

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach prowadzanych działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli.

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy od dziś do 11 września bieżącego roku będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwo uczniom  ,,Bezpieczna droga do szkoły’’. Tak jak w latach ubiegłych policjantów można spotkać w rejonie przejść dla pieszych,  a także szkół i placówek oświatowych.

Mundurowi kontrolują, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy stosowane są foteliki, podwyższenia oraz pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze również  uczą i  pomagają   pokonywać przejścia dla pieszych przedszkolakom i uczniom.

Zwracamy się także z prośbą do rodziców, którzy są tak naprawdę pierwszymi nauczycielami swoich dzieci, aby rozmawiali z nimi na tematy związane z bezpieczeństwem na ,,drodze' i dawali im dobry przykład.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony