Aktualności

Ostrołęcka grupa ,,SPEEED" dba o bezpieczeństwo na naszych drogach - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwo w tym pomaga

Data publikacji 01.09.2020

Celem grupy "SPEED" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń bezpieczeństwa każdy z nas ma wpływ, m.in. na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wystarczy wejść na ,,mapę" i zaznaczyć niebezpieczne miejsce. Ostrołęccy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

Brawura, przecenianie własnych możliwości w połączeniu z nadmierną prędkością, niejednokrotnie prowadzą do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby przeciwdziałać tym niebezpiecznym zachowaniom, od połowy lipca 2019 działa w strukturach ostrołęckiej komedny grupa  "SPEED". W jego skład wchodzą doświadczeni policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z tej grupy udaremnili jazdę 6 niebezpiecznym kierowcom, którym droga publiczna pomyliła się z torem wyścigowym. Wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy przekroczyli w obszarze zabudowanym prędkość ponad dwukrotnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zmuszeni byli zatrzymać im prawa jazdy. Ponadto ,,szybkich" kierowców ukarano wysokimi mandatami karnymi, a do kont kierowców zostało dopisanych po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się ,,obiektem'' zainteresowania policjantów.

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony