Aktualności

Ostrołęcka grupa ,,SPEED’’ nie odpuszcza piratom drogowym - kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 02.09.2020

Kilkadziesiąt minut wystarczyło funkcjonariuszom grupy ,,SPEED” na udaremnienie jazdy trzem niebezpiecznie poruszającym się kierowcom. Zatrzymani do kontroli drogowych kierowcy swoją szybką jazdą sami siebie pozbawili praw jazdy i przez kolejne 3 miesiące mają przymusowy ,,odpoczynek” od jazdy. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a inni jej użytkownicy też mają prawo na niej być bezpieczni.

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysokie mandaty - to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Niestety wielu jeszcze kierowców ignoruje obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dlatego każdej doby na naszych drogach są obecni policjanci, m.in. z ostrołęckiej drogówki, w skład której wchodzą funkcjonariusze z grupy ,,SPEED”, których zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Wczoraj, tylko w ciągu kilkudziesięciu minut mundurowi z grupy ,,SPEED”, którzy dbali o bezpieczeństwo na ul. Ostrowskiej zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudownym ponad dwukrotnie.

Pierwszy z nich kierujący oplem jechał przy ograniczeniu do 50km/h 104, kolejny to kierowca opla poruszał się 110, natomiast ostatni z zatrzymanych jechał vw 102 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali ich mandatami od 400 do 500 złotych. Ponadto do ich kont kierowcy zostało dopisanych po 10 punktów karnych.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

podkom.Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony