Pijany jechał vw środkiem drogi – na szczęście trasę patrolowali policjanci - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Pijany jechał vw środkiem drogi – na szczęście trasę patrolowali policjanci

Data publikacji 03.09.2020

Pod wpływem alkoholu, ale za to bez prawa jazdy i ważnego badania technicznego - w taką podróż wybrał się 27 - letni mieszkaniec naszego powiatu, który został zatrzymany przez policjantów z Kadzidła. Mężczyzna jechał środkiem drogi zmuszając inne pojazdy do zatrzymania. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę i niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

O tym, że jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym słyszeli chyba wszyscy. Niestety, jak pokazuje wczorajszy przypadek nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą tak nieodpowiedzialne zachowanie.

Takim przykładem jest bez wątpienia kierowca, który został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Kadzidła.

Jadącego środkiem drogi vw zauważyli funkcjonariusze około godziny 18:30 w rejonie miejscowości Gleba. Już sam sposób poruszania się pojazdu pozwolił przypuszczać, że za kierownicą znajduje się pijany kierowca.

Dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Już samo otwarcie drzwi auta wskazało, że policjanci mieli rację. Od mężczyzny czuć było alkohol. W związku z tym został on poddany badaniu trzeźwości.  Alkomat wskazał u 27 - letniego mieszkańca naszego powiatu ponad 1,3 promila alkoholu.

Mężczyzna poproszony o okazanie do kontroli prawa jazdy wyraźnie się zmieszał i nie był w stanie odpowiedzieć, gdzie znajduje się aktualnie dokument. Jednak policjanci szybko ustalili w systemach informatycznych, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy. Jakby tego było mało pojazd, którym mężczyzna się poruszał od początku kwietnia bieżącego roku nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Za powyższe, dowód rejestracyjny od vw został zatrzymany, a mężczyznę czeka teraz rozprawa w sądzie i wysoka kara finansowa.

Myślmy za ,,kierownicą” i nigdy nie wsiadajmy do samochodu po spożyciu alkoholu.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony