Obawiali się o swoje życie - z pomocą szybko przyszli ostrołęccy policjanci - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Obawiali się o swoje życie - z pomocą szybko przyszli ostrołęccy policjanci

Data publikacji 07.09.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tylko w ciągu minionego miesiąca dziesiątki razy pomagali ofiarom przemocy domowej. Nie inaczej było w przypadku ostatniego zdarzenia kiedy to 19 - letni syn po powrocie z ,,imprezy” zaczął terroryzować członków swojej najbliższej rodziny i grozić im pozbawieniem życia. Policjanci zareagowali błyskawicznie odizolowując agresora od rodziny. Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Informujemy, nie ma przyzwolenia na stosowanie jakiejkolwiek formy przemocy, a w stosunku do jej sprawców policjanci zawsze będą działali zdecydowanie. Ofiary tego rodzaju przestępstw zawsze mogą liczyć na pomoc policjantów.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o interwencji związanej z przemocą domową. Według osoby zgłaszającej pijany i agresywny syn groził swoim rodzicom oraz rodzeństwu pozbawieniem życia. Ponadto agresor w szaleńczym amoku niszczył wyposażenie domu.

W trosce o swoje bezpieczeństwo rodzina uciekła do innego domu znajdującego się na tej samej posesji, aby tam w możliwe najbardziej bezpieczny sposób poczekać do przyjazdu policji. Jednak i tam młody mężczyzna dobijał się wybijając, m.in. szybę i raniąc siebie w rękę.

Po kilku minutach policjanci byli już na miejscu, gdzie zastali przestraszonych domowników oraz pijanego i agresywnego 19 - letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyznę obezwładniono i po założeniu kajdanek przetransportowano do ostrołęckiej komendy.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało, że agresor był pijany, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ostatecznie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszy zarzut dotyczący znęcania się. Przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Jak wstępnie ustalono mężczyzna od około 3 lat znęcał się nad rodziną. Dlatego apelujemy, aby już na samym początku reagować na takie sytuację. Bierność w tym zakresie tylko wytwarza ZŁUDNE myślenie sprawców takich przestępstw o ich bezkarności.

Policjanci zawsze stoją po stronie ofiar przemocy domowej i za każdym razem udzielą im pomocy, m.in. szybko izolując sprawców tego rodzaju przestępstw.

Pamiętajmy, że jednym telefonem możemy przerwać dramat, który tkwi w danej rodzinie od wielu lat. Każdy z nas ma prawo czuć się bezpiecznie, szczególnie w swoim miejscu zamieszkania.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony