Aktualności

Postawa obywatelska pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który kierował autem będąc w stanie upojenia alkoholowego - bezmyślny kierowca stracił już prawo jazdy

Data publikacji 07.09.2020

Dzięki prawidłowej reakcji mężczyzny udaremniono po raz kolejny jazdę pijanemu kierowcy. Kierujący audi miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie był w stanie utrzymać równowagi. Ponadto w trakcie rozmowy próbował wmówić policjantom, że autem kierowała kobieta. Świadkowie zdarzenia szybko jednak ,,obalili” tezę nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a niebawem czkają go konsekwencję karne i finansowe.

Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu otrzymujemy od Państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii.

W minioną sobotę o godzinie kwadrans przed południem jeden z takich sygnałów odebrał dyżurny ostrołęckich policjantów.

Zgłaszający oświadczył, że kierowca audi, który zajechał na stację paliw na terenie gm. Kadzidło może być pijany.

W związku z tym zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i powiadamiając o sytuacji policję.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Kadzidła. Kierującym okazał się być 38 - letni mieszkaniec naszego powiatu.

Od mężczyzny czuć było alkohol, miał on też problemy z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją, jednak pomimo tego próbował wmówić policjantom, że autem kierowała kobieta, która się oddaliła. Jednak kierowcy ,,widmo” nigdzie nie było, a sami świadkowie zdarzenia szybko złamali linię obrony bezmyślnego kierowcy.

Alkomat wykazał w organizmie kierowcy ponad 3 promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali już mu prawo jazdy, a w najbliższym czasie mężczyzna poniesie konsekwencję karne i finansowe za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym sama jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

 Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

Tylko w miniony weekend ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 5 pijanym kierowcom, którzy stwarzali zagrożenie dla innych uczestników dróg.

podkom. Tomasz Żerański"
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony