Aktualności

KIEROWCY PRZEKRACZAJĄCY PRĘDKOŚĆ MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z UTRATĄ PRAWA JAZDY - DZIAŁANIA GRUPY SPEED SKIEROWANE NA ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH

Data publikacji 08.09.2020

Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych, którzy swoją jazdą stwarzają zagrożenie na drodze. Kolejne osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Przypominamy - nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, ostrołęccy policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.

Tylko wczoraj funkcjonariusze z ostrołęckiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Do wykroczeń doszło w Perzanowie. Sprawcy przekroczenia prędkości o 58 i 51 km/h to mieszkańcy województwa warmińsko - mazurskiego. Za swoją niebezpieczną jazdę musieli ponieść konsekwencje.

Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony