Kolejne uratowane życie na ,, koncie" ostrołęckich policjantów - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Kolejne uratowane życie na ,, koncie" ostrołęckich policjantów

Data publikacji 11.09.2020

Zdążyć na czas - za każdym razem te słowa tłumią się w głowach policjantów, kiedy rozpoczyna się walka o ludzkie życie. Po raz kolejny ostrołęccy policjanci udowodnili swoją skuteczność. Uratowali nastolatkę która dziś na moście próbowała targnąć sie na własne życie. Policjanci zadziałali błyskawicznie i na szczęście kolejny raz zdążyli z pomocą na czas. Funkcjonariusze policji złapali dziewczynę za ubranie w ostatnim można powiedzieć momencie, kiedy ta wychylała się już za barierkę.

Policjanci muszą być przygotowani na każdą sytuację, ponieważ często w ich służbie walka toczy się o to co najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Ostrołęccy mundurowi wielokrotnie już udowadniali swoją skuteczność w tego rodzaju działaniach. Nie inaczej było dziś około 16:40, kiedy to dyżurny ostrołęckiej policji został poinformowany, że na jednym z mostów w Ostrołęce nastolatka chce targnąć się na własne życie.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia na pomoc nastolatce ruszyły policyjne patrole. Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego mieli świadomość że walka idzie o cenne sekundy, które decydują o życiu. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zauważyli młoda dziewczyne. Kiedy do niej biegli z pomocą, ta wychylala się już za barierkę.

W ostatniej chwili policjant z ogniwa wywiadowczego wykorzystując dogodny moment złapał nastolatke za ubranie. Dziewczyną okazała się 16 latka z terenu naszego miasta. Została przekazana załodze karetki pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

Słowa podziękowania należą się także osobie, która zaalarmowała mundurowych. Powyższe zdarzenie potwierdza tylko prawdziwość zdania, które często jest powtarzane ,,jeden telefon może uratować życie”. Reagujmy za każdym razem kiedy jesteśmy świadkami takich lub podobnych sytuacji. Telefon o np. pijanym kierowcy, przemocy domowej oraz krzywdzie wobec najmłodszych kosztuje nas niewiele, a dzięki niemu, jak pokazał powyższy przykład, można uratować komuś życie.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony