Aktualności

Policjanci z Ostrołęki odnaleźli zaginioną mieszkankę Ostrołęki - kobieta potrzebowała pomocy

Data publikacji 11.09.2020

Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz rodzinie 40 - letnia kobieta, która wczoraj wyszła z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie została szybko odnaleziona. Z okoliczności towarzyszących zaginięciu wynikało, że może ona potrzebować natychmiastowej pomocy. Policjanci odnaleźli ostrołęczankę w niespełna godzinę od zgłoszenia jej zaginięcia i przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Policjanci z Ostrołęki każdego roku prowadzą kilkadziesiąt akcji poszukiwawczych związanych z zaginięciem osób. Mundurowi dobrze zdają sobie sprawę z tego, że za każdym takim zgłoszeniem kryje się dramat zaniepokojonej rodziny, dlatego do takich sytuacji podchodzą z najwyższą powagą.

Zdając sobie z tego sprawę często sami policjanci nawet po zakończeniu swojej służby zostają i uczestniczą w akcji poszukiwawczej. A wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć osobę zaginioną.

Nie inaczej było podczas wczorajszego zaginięcia, które wczoraj około godziny 21 zgłosił członek rodziny. Mężczyzna powiedział, że 40 - letnia mieszkanka Ostrołęki około godziny 17 wyszła z domu nie mówiąc dokąd idzie. Z okoliczności przekazanych od niego wynikało, że kobieta może pilnie potrzebować pomocy.

Biorąc pod uwagę okoliczności zaginięcia oraz szybko zapadający zmrok w akcję poszukiwawczą włączyli się policjanci ze wszystkich ostrołęckich wydziałów.

Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem zaginionej został przekazany także do wszystkich patroli na terenie naszego powiatu.

Policjanci przeczesywali miejsca przyległe do adresu zamieszkania kobiety oraz miejsca, gdzie mogła ona się udać.

Działania poszukiwawcze z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce były koordynowane przez Naczelnika Wydziału Patrolowego kom. Radosława Mariasa oraz Kierownika Rewiru Dzielnicowych podkom. Tomasza Chrzanowskiego. To właśnie Ci policjanci po niespełna godzinie od zgłoszenia zaginięcia odnaleźli zaginioną kobietę.

Próby nawiązania z nią kontaktu były utrudnione, dlatego wezwano na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

To kolejny raz, kiedy to dzięki szybkiej i skutecznej akcji ostrołęckich policjantów osoby zaginione zostają krótko po zgłoszeniu zaginięcia odnalezione. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony