Plaga oszustw podczas internetowych zakupów - ostrołęcka policja ostrzega - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Plaga oszustw podczas internetowych zakupów - ostrołęcka policja ostrzega

Data publikacji 11.09.2020

Tylko wczoraj ostrołęccy policjanci zostali poinformowani przez naszych mieszkańców o trzech oszustwach, do których doszło podczas transakcji w internecie. Łączna wartość strat zgłoszonych przez ,,kupujących” to ponad 4 tysiące złotych. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Stosujmy podczas takich transakcji zasadę ograniczonego zaufania.

Tylko wczoraj do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosiły się trzy osoby i poinformowały o oszustwach internetowych na ich szkodę.

Pierwsza z osób 43 - letni mieszkaniec naszego powiatu, który za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych postanowił kupić wykrywacz do metali za kwotę 400 złotych, w tym celu przelał pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto.

Kolejna osoba zgłaszająca to 32 - letni także mieszkaniec naszego powiatu, który poinformował, że wpłacił kwotę 3400 złotych zaliczki na poczet zakupu ,,traktorka” spalinowego do koszenia trawy.

Ostatnia z oszukanych osób to mieszkaniec naszego miasta w wieku 41 lat, tym razem mężczyzna ,,kupił’’ za kwotę 345 złotych meble ogrodowe.

Niestety pomimo wpłaty pieniędzy wszystkie osoby nie otrzymały zamówionych przesyłek, a kontakt ze sprzedającymi się ,,urwał”.

Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu dużej ostrożności, lampka ostrzegawcza” powinna nam zapalić się, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu lub gdy nie mamy np.  pełnych danych personalnych osoby sprzedającej.

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony