Aktualności

Kierowcy na ,,podwójnym gazie” nie unikną odpowiedzialności

Data publikacji 01.03.2017

W przeciągu minionej doby ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę trzem nietrzeźwym kierującym. Dwóch z bezmyślnych kierowców dodatkowo nie posiadało prawa jazdy, trzeciemu zostało ono zatrzymane. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zawsze reagujmy, kiedy mamy podejrzenie dotyczące pijanego kierowcy. Nigdy nie wiemy, czy taka osoby nie doprowadzi to tragedii np. z udziałem naszych bliskich, czy innych niewinnych osób.

Jazda w stanie nietrzeźwości oprócz tego, że stanowi ogromne niebezpieczeństwo na naszych drogach to także jest przestępstwem. Zmniejszenie ilości takich zdarzeń oraz udaremnienie jazdy jak największej liczbie kierowców będących pod działaniem alkoholu, to jeden z priorytetów ostrołęckiej komendy. W tym celu funkcjonariusze, m.in. ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzają cykliczne działania pod nazwą ,,Trzeźwość”, ,, Trzeźwość w przewozie osób”, gdzie w tym czasie działania mundurowych są skoncentrowane szczególnie w tym obszarze.

Tylko w ciągu minionej doby ostrołęccy policjanci zatrzymali trzech takich bezmyślnych kierujących. Niestety dwóch z nich nie posiadało prawa jazdy, trzeciemu zostało one wczoraj zatrzymane. Niechlubny rekordzista miał w swoim organizmie ponad 1.5 promila alkoholu.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce wczoraj około godziny 8:30 w Goworowie. To właśnie ten kierujący był wczoraj niechlubnym rekordzistą, jego wynik, to ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Łęgu Przedmiejskim około godziny 16:15. Tym razem mieszkaniec naszego powiatu kierując hondą miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo, jak ustalono mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Trzeci z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany   po godzinie 18:00 na terenie gm. Troszyn. Około 30 - letni mieszkaniec naszego powiatu kierował nissanem mając prawie promil alkoholu w swoim organizmie. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnej bazie danych wykazało, ze jego prawo jazdy zostało zatrzymane kilka lat temu również za kierowanie pojazdem  pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni odpowiedzą niebawem za swoje zachowanie przed Sądem.

Nie może być społecznego przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy, to ogromne zagrożenia na drogach, dlatego reagujmy za każdym razem kiedy jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony