Aktualności

(Nie)typowe zatrzymanie pijanego kierowcy przez dyżurnego ostrołęckiej komendy

Data publikacji 06.03.2017

Szybka i zdecydowana reakcja dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce być może pozwoliła na uniknięcie tragedii jaką jest wypadek drogowy. Dyżurny widząc jak pijany kierowca wsiada do auta wybiegł przed budynek i zatrzymał ostrołęczanina. Wynik badania trzeźwości mężczyzny, to ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilka minut przed godziną 20:00  siedzibę ostrołęckich policjantów odwiedził 34 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna oświadczył, że chcę sprawdzić swój stan trzeźwości. Już samo jego zachowanie  wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie  ponad  2,6 promila alkoholu.

  Po przeprowadzonym badaniu mężczyzna wyszedł z komendy, lecz dyżurny postanowił sprawdzić w jaki sposób mężczyzna przyjechał do Komedy. Jego czujność może zapobiegła tragedii. Dyżurny jednostki gdy zobaczył, że mężczyzna wsiada on za kierownice vw golfa i rusza  wybiegł z komendy i udaremnił mu dalszą jazdę.

Dodatkowo mężczyzna nie posiadał wymaganych podczas kontroli dokumentów od pojazdu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odpowie on za swoje postępowanie przed Sądem.

Ta i wiele innych sytuacji pokazuje nam, jak ważna jest właściwa reakcja, która może uratować życie samemu nieodpowiedzialnemu kierowcy, ale także innym zupełnie niewinnym osobom.

Musimy także zdawać sobie sprawę, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony