Aktualności

Policyjne działania ,, Andrzejki” – wzmożone kontrole trzeźwości

Data publikacji 24.11.2016

Andrzejki i ostatnie dni przed Adwentem to czas, kiedy organizowane są różnego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie. W trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w tego rodzaju spotkaniach ostrołęccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pk. ,,Andrzejki 2016”, które mają na celu, m.in. wyeliminowanie z dróg kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom w rejonie dyskotek oraz lokali gastronomicznych.

Już w sobotę ostrołęccy policjanci rozpoczną działania, które będą miały na celu ograniczenie liczby negatywnych zachowań uczestników imprez oraz zakłóceń porządku.

Funkcjonariusze będą również zdecydowanie reagować na osoby, które będą kierować pojazdami pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Działania rozpoczną się w sobotę o godzinie 19:00, patroli dokonujących kontroli należy spodziewać się na wszystkich drogach naszego miasta i  powiatu.  Zwiększoną liczbę funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i ,,po cywilnemu” możemy spodziewać się również w rejonach lokali rozrywkowych.

Zanim udamy się na ,,zakrapiane” spotkanie już wcześniej dokładnie zaplanujmy sobie bezpieczny z niego powrót.

Zwracamy się także z apelem o informowanie policji w każdej sytuacji, kiedy będziemy świadkami sytuacji w których ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownice, jeden taki telefon może uchronić od tragedii nieodpowiedzialnego kierowcę, ale też niewinne osoby.

Apelujemy również do osób młodych, często w kilka osób wracających z dyskotek - nie wsiadajcie do pojazdów z osobami, które wcześniej spożywały alkohol. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragedii.

 

Przypominamy, że za jazda w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony