Aktualności

Kierowca zasłabł na środku skrzyżowania i pilnie potrzebował pomocy - pomogli mu będący w pobliżu ostrołęccy policjanci

Data publikacji 29.10.2020

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego udzielili pomocy mężczyźnie, który zasłabł na jednym z dużych skrzyżować w centrum Ostrołęki. Jego pojazd przez kilka minut blokował ruch na skrzyżowaniu, a mimo to nikt z osób postronnych się nie zatrzymał i nie sprawdził co się dzieje z kierowcą. Dzięki szybkim działaniom ostrołęckich policjantów jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Bogusławskiego z F. Nila. Patrolujący ten rejon policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego w pewnym momencie zauważyli stojącą na zielonym świetle osobową toyotę.

Mundurowi postanowili to sprawdzić, kiedy wysiedli z auta usłyszeli, że silnik toyoty pracuje na bardzo wysokich obrotach. Gdy dobiegli do samochodu zauważyli przez szybę, że siedzący za kierownicą starszy mężczyzna trzyma nogę na ,,gazie”, kierowca nie ruszał się i nie było z nim kontaktu.

Policjanci natychmiast zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy, wezwano także na miejsce karetkę pogotowia. Zabezpieczono również miejsce zdarzenia.  

Jak się okazało mężczyzna z uwagi na swoją chorobę potrzebował pilnie pomocy medycznej.  

Na szczęście dzięki szybkim działaniom ostrołęckich policjantów jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony