Aktualności

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 18.11.2020

Dziś w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci stróże prawa.

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia ...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj podczas uroczystej zbiórki, te słowa wypowiedziało dwóch nowych funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi ostrołęckiej jednostki. Dzień złożenia ślubowania jest niezwykle ważny dla każdego policjanta. Ślubowanie z uwagi na epidemię odbyło się w sposób kameralny w sali konferencyjnej ostrołęckiej komendy.  

Policjantów przywitał w naszych szeregach p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkomisarz Andrzej Rydzewski, który odebrał ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szef ostrołęckich policjantów wspomniał o dużej wadze słów roty ślubowania, które powinny być mottem dla każdego policjanta.

Serdecznie gratulujemy nowym funkcjonariuszom i witamy ich w naszych szeregach.

Informację dotyczące naboru do służby można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.   

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony