Aktualności

Ukradł kosmetyki, na widok policjantów rzucił się do ucieczki - szybko jednak został zatrzymany przez policjantów, a skradzione przedmioty odzyskano

Data publikacji 24.11.2020

Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który wczoraj wybrał się na ,,darmowe’’ zakupy do jednej z drogerii. Na widok mundurowych 21 – latek zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany. Policjanci odzyskali także skradzione przedmioty. Część z nich mężczyzna miał przy sobie, a cześć w miejscu swojego zamieszkania.

Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację dotyczącą kradzieży drogich kosmetyków z jednej z ostrołęckich drogerii. Policjanci na miejscu ustalili z zapisu monitoringu rysopis sprawcy tej kradzieży.

W związku z tym jego wizerunek szybko trafił do patroli, które miały służbę zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego.

W trakcie prowadzenia innej interwencji na ul. Hallera jeden z policjantów w oddali zobaczył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy kradzieży kosmetyków.

Mężczyzna na widok umundurowanych policjantów rzucił się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu pieszym policjant go zatrzymał. Okazał się nim 21 – letni ostrołęczanin.

Podczas dalszych czynności znaleziono przy nim, m.in. drogie tusze do rzęs. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejne kosmetyki pochodzące z kradzieży.

21 - latek został doprowadzony do ostrołęckiej komendy i niebawem poniesie odpowiedzialność karną za swoje postępowanie, natomiast skradzione przedmioty już zostały zwrócone zadowolonemu z faktu ich odzyskania właścicielowi.

To kolejny przypadek, kiedy to dzięki skutecznym działaniom ostrołęckich policjantów skradzione mienie powraca do właściciela, a sprawcy nie unikają odpowiedzialności karnej.   

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony