Aktualności

Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 14.03.2017

Dzięki właściwej reakcji policjantów z posterunku policji z Łysych udaremniono jazdę kolejnemu bezmyślnemu kierowcy. Mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Kierowcy pod wpływem alkoholu, bez względu jakim pojazdem się poruszają stwarzają ogromne zagrożenie na naszych drogach.

Coraz więcej sygnałów dotyczących tak nieodpowiedzialnego zachowania otrzymujemy od Państwa, za wszystkie bardzo dziękujemy.

To również Państwa właściwa reakcja, być może  uchronić niewinne osoby od tragedii, jaką jest wypadek drogowy. Nie dawajmy społecznego przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu, tym samym unikniemy wiele wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych.

Wczoraj kwadrans po godzinie 15:00 funkcjonariusze z miejscowego posterunku policji w Łysych zatrzymali forda, którego ,, styl” jazdy mógł wskazywać, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Za kierownicą siedział 26 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia mundurowych.

 Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za ,, kółko”, ponieważ sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.  

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Łysych.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony