Aktualności

90-LATEK NIE WIEDZĄC GDZIE JEST BŁĄKAŁ SIĘ PONAD 100 KM OD DOMU - POMOGLI OSTROŁĘCCY POLICJANCI

Data publikacji 15.01.2021

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili dane personalne 90-letniego mieszkańca Warszawy oraz dane jego rodziny, który wysiadł z pociągu w Ostrołęce i nie wiedział, gdzie się znajduje. Mundurowi zaopiekowali się seniorem i przetransportowali go do jego znajomych mieszkających kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki do których przyjechał.

W minioną środę kwadrans po godzinie 20 do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przyszedł 48 - ostrołęczanin w towarzystwie pewnego starszego mężczyzny. Zgłaszający poinformował, że w rejonie ulicy Kolejowej w Ostrołęce zauważył Seniora, który prawdopodobnie wysiadł z pociągu i błąkał się po okolicy, a kontakt z nim był utrudniony. 90-latek nie pamiętał adresu swojego zamieszkania, ani adresu swojego syna, mieszkającego w stolicy.

Policjanci natychmiast zaopiekowali się seniorem, zaproponowali mu ciepły posiłek i napój i rozpoczęli z uwagi na jego wiek niełatwe czynności ustalenia jego danych osobowych. Po wielu telefonach policjanci ustalili, że mężczyzna to 90 - letni mieszkaniec Warszawy, który przyjechał pociągiem, aby odwiedzić swoich znajomych mieszkających kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki i się zgubił.

Mundurowi nawiązali kontakt z kierownikiem posterunku policji w Łysych, który szybko ustalił numer telefonu rodziny do której senior przyjechał i potwierdził taką sytuację. Mężczyzna został tam bezpiecznie przetransportowany. 

Jednocześnie ostrołęccy funkcjonariusze po ustaleniu adresu seniora poinformowali o zdarzeniu właściwy Komisariat Policji w Warszawie, który powiadomił najbliższą rodzinę o miejscu jego przebywania.

Dziękujemy także zgłaszającemu za właściwą reakcję, która z uwagi na panującą temperaturę być może uratowała seniorowi życie. 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony