Aktualności

Kolizja dwóch pojazdów – jeden z jej uczestników nietrzeźwy

Data publikacji 22.03.2017

Kolejny przypadek kierowcy Nissana potwierdził, jak dużą nieodpowiedzialnością jest jazda pod wpływem alkoholu. Na szczęście w wyniku jazdy bezmyślnego kierowcy oprócz pojazdów nikt nie ucierpiał. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

O kolizji dwóch pojazdów marki nissan na ul. Piłsudskiego dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany wczoraj  około godziny 18:20.

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce kolizji skierowano patrol z ostrołęckiego ruchu drogowego. Według wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce funkcjonariuszy kierujący nissanem ostrołęczanin w wieku około 50 lat podczas cofania nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w zaparkowany pojazd tej samej marki, w którym znajdował się około 40 letni mieszkaniec Ostrołęki.

Niestety wynik trzeźwości wykazał w organizmie starszego z kierujących 2,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy.

Pamiętajmy, że osoba będąca pod wpływem alkoholu ma zmniejszone zdolności psychomotoryczne, wolniej reaguje i ma opóźnioną reakcję.

Nie dawajmy społecznego przyzwolenia na tak nieodpowiedzialne zachowanie jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Widząc tego rodzaju sytuację informujmy o tym policję. Być może takim działaniem uratujemy komuś zdrowie, a nawet życie.

 

mł. asp. Tomasz Żerańśki

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony