Aktualności

Spowodował kolizję i uciekł – szybko został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 23.03.2017

Wspólne działania policjantów z wydziału ruchu drogowego i patrolowego przyczyniły się do zatrzymania mieszkańca naszego miasta, który wczoraj uciekł z miejsca kolizji drogowej. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a także pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

O kolizji dwóch pojazdów osobowych dyżurny policji odebrał zgłoszenie wczoraj kwadrans przed godziną 16:00.  Na miejsce skierowano patrol z ostrołęckiej drogówki, który po przyjeździe zastał tylko jednego z jej uczestników. Około 35 – letni mieszkaniec który był na miejscu oświadczył, że jadąc oplem ul. Witosa w tył jego auta uderzył kierujący nissanem.

Po uderzeniu kierowca nissana uciekł. Komunikat o oddalającym się pojeździe został przekazany do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.

 

W przyległe rejony zostali skierowani mundurowi z wydziału patrolowego. To właśnie oni już po kilkunastu minutach ustalili miejsce w którym zaparkowany był poszukiwany pojazd.

 

W jednym z piwnic bloków zatrzymali także jego właściciela, okazał się nim około 60 – letni ostrołęczanin.

Wyczuwalny od niego był alkohol, posiadał om także kluczyki od pojazdu, który brał udział w zdarzeniu. Na pojeździe widoczne były uszkodzenia pokolizyjne.

60 – latek został także rozpoznany jako kierujący przez uczestnika zdarzenia. Mężczyzna odmówił poddaniu się badaniu alkomatem w związku z powyższym została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

W związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem alkoholu zostały mu zatrzymane prawo jazdy.  Kierujący oplem był trzeźwy. 

 

 

NIgdy nie wsiadajmy po alkoholu za ,,kółko". Jedna nierozważna decyzja może przyczynic się do tragedii wielu osób.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

Powrót na górę strony