Aktualności

Podsumowanie działań „trzeźwość”

Data publikacji 24.03.2017

Wczoraj policjanci z ostrołęckiej komendy, zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, przeprowadzili działania „trzeźwość”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego na drogach Ostrołęki i powiatu.

Kierowcy podróżujący ,,naszymi’’ drogami bardzo często spotykali posterunki kontrolne funkcjonariuszy ruchu drogowego.

 

Przeprowadzone działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i wyeliminowanie z niego tych kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych.

 

W ramach akcji skontrolowano  547 kierujących pojazdami. W każdym z przypadków kierowcy sprawdzani byli pod kątem trzeźwości.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że podczas tych sprawdzeń  nie ujawniono żadnego kierującego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

 

Dzięki prowadzonym działaniom wyeliminowano z ruchu jednego nieodpowiedzialnego kierowcę, który nie powinien wsiadać za tzw. ,,kółko”. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

 

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Jeden nasz telefon może zapobiec tragedii.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony