Aktualności

,,Przyjazna mapa” - zachęcamy do korzystania z KMZB (video)

Data publikacji 19.04.2021

Jednym z policyjnych narzędzi teleinformatycznych jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie garnizonu mazowieckiego została wdrożona w dniu 20.09.2016 roku. Dzięki ,,mapie” sami mieszkańcy mają wpływ, m.in. na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci z Ostrołęki rozpoczęli przedsięwzięcie „Przyjazna Mapa”. Wszystko po to, aby jak najbardziej przybliżyć naszym mieszkańcom informację dotyczące funkcjonowania aplikacji.

Głównym daniem Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez anonimowe zgłoszenie miejsc zagrożonych. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają kategorie przestępstw i wykroczeń, ale także zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
  • dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
  • platforma wymiany informacji o zagrożeniach.

 

Przedsięwzięcie „Przyjazna Mapa” ma na celu rozpropagowanie wśród mieszkańców miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, informacji o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu przez policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostaną nagrane krótkie filmiki ukazujące zagrożenia z KMZB. Każdy filmik będzie pokazywał jeden rodzaj zagrożenia z 24 możliwych do wybrania i zaznaczenia na KMZB. Spoty zostaną rozpowszechnione na kanale YouTube Policja Ostrołęka, a także poprzez stronę internetową KMP w Ostrołęce, lokalne media oraz media społecznościowe. Ma to na celu zachęcenie społeczeństwa do korzystania z tego narzędzia.

W ramach akcji „Przyjazna Mapa” zostaną nagrane filmiki o tematyce zagrożeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.09 MB)

Powrót na górę strony