Aktualności

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED, w skład której wchodzą ostrołęccy funkcjonariusze nieustannie zatrzymują niebezpiecznych kierowców - tylko wczoraj zatrzymali 5 praw jazdy

Data publikacji 29.04.2021

Ostrołęccy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. Najczęściej w nieoznakowanych radiowozach zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O ich skuteczności przekonali się kierujący, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Lekceważący przepisy kierowcy „zarobili” sporo punktów oraz otrzymali wysokie mandaty karne. Dla wspólnego bezpieczeństwa apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich dyspozycji znajdują się radiowozy, z pomocą których mogą studzić emocje kierowców lekceważących drogowe przepisy i zagrażających innym uczestnikom ruchu. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety cały czas są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. O skuteczności policjantów ostrołęckiej drogówki przekonali się w ostatnim czasie kierujący, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego.

Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali pięciu niebezpiecznych kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkości ponad dwukrotnie. Rekordzista mieszkaniec Tczewa przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 80 km na godzinę.

Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali szybkim kierowcom prawa jazdy, otrzymali oni również wysokie mandaty karne. Dodatkowo do ich konta kierowców zostało dodanych po 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Takie zachowanie z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i utrzymaniu często zdobytego z dużym trudem prawa jazdy.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony