Ciąg dalszy działań ostrołęckich policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpoczynku nocnego mieszkańcom. Sygnały o tego rodzaju sytuacjach wpłynęły właśnie od samych mieszkańców naszego miasta. Niestety i podczas tego weekendu odnotowano wielu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a ich pojazdy posiadały niedozwolone przepisami modyfikację. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami działania te będą prowadzone do skutku. Apelujemy do kierowców, aby wyciągnęli wnioski i zwrócili uwagę na stan techniczny swoich pojazdów. Informujemy, że wobec kierowców, którzy w dalszym ciągu drogę publiczną będą traktowali jak tor wyścigowy policjanci będą działać zdecydowanie.
W związku z dalszymi sygnałami napływającymi od mieszkańców Ostrołęki dotyczącymi rażącego przekraczania prędkości i zakłócania odpoczynku nocnego poprzez niezgodnie z prawem zmodyfikowane pojazdów policjanci z ostrołęckiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED w miniony weekend ponowili działania w tym zakresie. Były one prowadzone na terenie całego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. obwodnicy oraz rejonu ul. F.Nila, 11 Listopada i Witosa.
Niestety pomimo licznych informacji o tym, m.in. w lokalnych mediach w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie rozumieją, że niezgodne z przepisami modyfikacje ich pojazdów mogą zagrażać zarówno bezpieczeństwu w ruchu drogowym, jak i zakłócać spokój nocy mieszkańcom Ostrołęki.
Bilans ostatnich policyjnych działań to skontrolowanych 45 pojazdów, nałożonych 40 mandatów karnych oraz zatrzymanych 21 dowodów rejestracyjnych pojazdów. W zdecydowanej większości wykroczenia popełnianie przez kierowców związane były najczęściej z nieprawidłowym stanem technicznym pojazdów w postaci niezgodnymi z przepisami modyfikacjami dotyczącymi np. zbyt mocno przyciemnionych szyb, nieprawidłowym oświetleniem, bądź zbyt głośnych układów wydechowych, a także na przekroczeniu dozwolonej prędkości.
Jeszcze raz stanowczo podkreślamy, że policjanci nie są przeciwni tuningowi pojazdów. Rozumiemy także pasję najczęściej młodych ludzi do motoryzacji. Jednak jak już wcześniej o tym wspominaliśmy nie może ona zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz zakłócać spokój mieszkańcom.
Informujemy także, że w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia znajdziemy dokładne przepisy w zakresie dozwolonych prawem modyfikacji pojazdów.
podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka