Aktualności

Uwaga kierowcy!

Data publikacji 07.11.2016

Z uwagi na zapowiadane w tym tygodniu ujemne temperatury apelujemy o ostrożność na drodze. W takich warunkach często oscylujących w okolicach 0 stopni drogi są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Według zapowiedzi meteorologów już niebawem w nocy mogą pojawić się minusowe temperatury. Kilka stopni poniżej zera, lub temperatura oscylująca w okolicach 0 stopni powodują, że droga jest bardzo zdradliwa i zmienna.

 

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem na nawierzchni potrafi być warstwa lodu, która powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność.  Nawet jeśli na drogach  wydaje się być sucho to na mostach, wiaduktach, czy też kostce brukowej również może tworzyć się bardzo niebezpieczna prawie niewidzialna cienka warstwa lodu.

 

Pamiętajmy też, że pomimo braku opadów deszczu opadająca mgła może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i ciężka ,,do wyczucia”.

 

Apelujemy o to, by dostosować prędkość do warunków jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Szanujmy nasze życie -  nośmy odblaski.

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 
 

 

 
Powrót na górę strony