Aktualności

Wjechał do rzeki, uderzył w ogrodzenie posesji

Data publikacji 31.10.2016

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było wstępną przyczyną dwóch zdarzeń drogowych do jakich doszło na terenie naszego powiatu podczas minionego weekendu. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym. Pieszych prosimy o korzystanie z latarek, bądź elementów odblaskowych i zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez ulicę, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce wczoraj o godzinie 20.30 na terenie gminy Rzekuń. Kierujący VW jadąc od miejscowości Łątczyn w kierunku trasy W627 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie przodem pojazdu wjechał do niewielkiej rzeki „Czeczotka”. Oprócz kierowcy w aucie podróżowała kobieta i kilkunastomiesięczne dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący autem – 27-letni mieszkaniec powiatu był trzeźwy.

 

Do drugiego zdarzenia doszło na terenie gminy Czerwin w miejscowości Tyszki-Ciągaczki. Według wstępnych ustaleń kierujący Fordem – 18-letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od Troszyna w stronę m. Czerwin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Młody kierowca nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy.

 

Wybierając się na groby naszych bliskich wyjedźmy kilka, lub kilkanaście minut wcześniej, aby spokojnie, bez zbędnego pośpiechu dojechać bezpiecznie na miejsce.

 

Bądźmy wyrozumiali i okażmy w tych dniach dla innych kierowców i pieszych dużo zrozumienia i cierpliwości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Bierzmy odpowiedzialność za osoby, które z nami podróżują i za innych  użytkowników dróg.

 

Piesi powinny pamiętać, że wraz z zapadnięciem zmroku bez latarki, lub odblasków stają się dla kierujących niewidoczni.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony