Aktualności

Kontynuacja Kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” w Ostrołęce

Data publikacji 28.10.2016

Policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego w dalszym ciągu realizują mazowieckie działania o nazwie "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!". Kampania jest realizowana w ramach programu ,,B&N” B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony. Jest ona zainicjowana przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Działania mają na celu ochronę pieszych.

Niestety znaczna część uczestników ruchu drogowego pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

 

Dlatego dziś w trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów od wczesnych godzin rannych na terenie miasta i powiatu jest ona realizowana w rejonie przejść dla pieszych oraz  Szkół.

 

 

Pamiętajmy, że pieszy w zderzeniu z pojazdem zawsze jest na przegranej pozycji. Zwracajmy szczególną uwagę i zmniejszmy prędkość podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych. Nie omijajmy pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych oraz zachowajmy w tych miejscach szczególną ostrożność.

 

 

Zwracamy się z apelem także do pieszych. zanim wejdziemy na przejście dla pieszych upewnijmy się dokładanie, czy jest to bezpieczne. Weźmy pod uwagę, że w obecnych warunkach atmosferycznych samochód potrzebuje znaczenie większej odległości do zatrzymania.

 

 Żeby być bezpiecznym, trzeba być widocznym. Nośmy elementy odblaskowe, które ratują życie. Podarujmy kamizelkę odblaskową, czy inny element odblaskowy swojemu dziecku, czy babci. Może okazać się, że będzie to najcenniejszy prezent jaki otrzymali-uratuje im życie!!

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony