Aktualności

Policjanci z Ostrołęki udaremnili jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy ciężarówki

Data publikacji 13.04.2017

Dużym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca ciężarowego Dafa, który wczoraj został zatrzymany przez patrol z ostrołęckiej drogówki. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, posiadał natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zmniejszenie ilości wypadków drogowych i ich ofiar jest jednym z głównych zadań dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach mundurowi wykorzystują, m.in. policyjne motocykle oraz pojazdy nieoznakowane, w tym  auta wyposażone w wideorejestrator. 

Funkcjonariusze działają zarówno na terenie miasta, jak i powiatu ostrołęckiego.

 

Wczoraj pojazd wyposażony w wideorejstrator pełniący służbę na terenie naszego powiatu zauważył popełniającego wykroczenie ciężarowego dafa.

Policjanci zatrzymali pojazd, w trakcie jego kontroli okazało się, że kierujący mieszkaniec naszego powiatu nie posiada przy sobie żadnego z wymaganych  dokumentów podczas kontroli.

Pojazd był załadowany ładunkiem sypkim i przewożony bez właściwego zabezpieczenia.

 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za ,,kółko”, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada za to  czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Ciężarówka została odholowana, a jego kierujący odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

Przypominamy, że złamanie orzeczonego sądowego zakazu jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony