Ostrołęcki policjant zdobył podium w zawodach w kickboxingu - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Ostrołęcki policjant zdobył podium w zawodach w kickboxingu

Data publikacji 28.09.2021

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce sierż. Łukasz Ceberek zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, które odbyły się w miniony weekend w Siedlcach. W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze zdobycia podium i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Mistrzostwa otworzył zastępca dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, gen. bryg. Artur Jakubczyk.W zawodach startowali żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych, w tym Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego.

Zawody odbywały się w formułach Pointfighting (Semi Contact), Kick Light oraz K-1 z podziałem na wagi i kategorie wiekowe.

Sierż. Łukasz Ceberek pełni służbę w ostrołęckim Wydziale Patrolowym. Funkcjonariusze z tego wydziału służą w tzw. pierwszej linii dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. To właśnie oni najczęściej jako pierwsi są na miejscu zdarzenia, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Gro z podejmowanych przez nich interwencji dotyczący awantur domowych, bójek i zakłóceń porządku. Dlatego też kadra kierownicza Wydziału Patrolowego na czele z Naczelnikiem kom. Radosławem Marias oraz jego zastępcą kom. Robertem Stypińskim w sposób szczególny dba o wysoki poziom sprawności fizycznej wśród swoich policjantów oraz w miarę możliwości uwzględnia np. zawody funkcjonariuszy w grafiku służby. Wielu z funkcjonariuszy tego wydziału na co dzień uprawia sztuki walki pod okiem doświadczonych instruktorów, którymi są także policjanci z ostrołęckiej komendy.  

W trakcie zawodów ostrołęcki policjant stoczył dwie trudne walki zajmując tym samym III miejsce i zdobywając brązowy medal. Funkcjonariusz zawód policjanta łączy ze sportowym hobby, jakim jest kickboxing i sztuki walki, w tym m.in. brazylijskie jiu jitsu.

Ogrom doświadczenia i możliwość walk z czołowymi kickbokserami w Polsce na pewno zaowocuje w przyszłości podczas kolejnych startów.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski wraz z funkcjonariuszami ostrołęckiej jednostki serdecznie gratuluje sierż. Łukaszowi Ceberkowi zdobytego miejsca na podium i życzy mu dalszych sukcesów zarówno tych na ‘’ringu”, jak i podczas służby.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony