Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- zanotowano już 124 zgłoszenia

Data publikacji 25.10.2016

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do chwili obecnej ostrołęccy policjanci odnotowali 124 sygnały dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do sygnalizacji policji miejsc, które w odczuciu mieszkańców są niebezpieczne. Należy pamiętać o tym, że zgłoszeń na mapie nie traktujemy jako wezwania do natychmiastowych interwencji. W takich przypadkach należy korzystać ze zgłoszeń telefonicznych pod nr 112 lub 997.

 

Każdy z sygnałów jaki otrzymujemy od Państwa jest przez nas dokładnie weryfikowany. Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 124 takich zgłoszeń, niemal połowa dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Największa ilość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości (43) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych ( 43). W samej Ostrołęce zanotowano  łącznie 48 zgłoszeń. Jeśli bierzemy pod uwagę teren naszego powiatu, to najwięcej sygnałów (22) otrzymaliśmy z terenu gminy Kadzidło.

 

Codzienni napływają do nas kolejne zgłoszenia, które na bieżącą są weryfikowane przez ostrołęckich funkcjonariuszy.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 
 
 
 
Powrót na górę strony