Aktualności

Policjanci z Baranowa udaremnili jazdę kolejnemu pijanemu kierowcy

Data publikacji 24.04.2017

Kierowca audi nie zatrzymał się kontroli drogowej i zaczął uciekać. Podczas pościgu na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drewniane ogrodzenie, był kompletnie pijany. Mężczyzna nie posiadał także prawa jazdy. Bezmyślny kierowca nie uniknie odpowiedzialności i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przyczyną wielu tragedii. Widząc pijaną osobę ,, za kółkiem” zawsze reagujmy.

Udaremnienie jazdy osobom, które zachowują się na tyle nieodpowiedzialnie i wsiadają ,,po alkoholu” i bez prawa jazdy za tzw. ,,kółko”  jest dla policjantów priorytetem. Pijani kierowcy niosą ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, a także podległemu jej Komisariatowi Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji codziennie w zwiększonej liczbie patroli kontrolują pojazdy na terenie naszego miasta, jak i powiatu.

Wczoraj około godziny 12:35 policjanci z Baranowa  na terenie naszego powiatu zauważyli audi, którego sposób jazdy wskazywał na to , że jego kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Postanowili skontrolować ten pojazd. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, lecz ten zamiast się zatrzymać zaczął uciekać, policjanci ruszyli za nim w pościg.

 Podczas pościgu kierujący audi na jednym z zakrętów  zjechał na lewe pobocze i uderzył w drewniane ogrodzenie pastwiska. Został szybko obezwładniony. Bezmyślnym kierowcą okazał się około 26 mieszkaniec naszego powiatu, wyczuwalny od niego był alkohol.

Test trzeźwości wykazał, że mężczyzna ma w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu, dodatkowo w trakcie kontroli policjanci ustalili, że nie posiada on prawa jazdy, ponieważ zostało mu one zatrzymane właśnie za jazdę pod wypływem alkoholu.

Wsiadanie ,,za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu jest oznaką totalnemu braku wyobraźni. Podejmując taką decyzję w jednej chwili możemy zniszczyć życie swoje, oraz innych niewinnych osób.

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI I NIGDY NIE WSIADAJMY ,, ZA KÓŁKO” ZNAJDUJĄC SIĘ POD DZIAŁANIEM ALKOHOLU.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości oprócz tego, że stanowi ogromne zagrożenie jest także PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie dawajmy ani osobom obcym, ani członkom naszych rodzin społecznego przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Takim działaniem możemy uratować życie. Reagujmy w każdym przypadku kiedy mamy podejrzenia dotyczące tak nieodpowiedzialnych zachowań.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony