Aktualności

BEZPIECZNY ,,MAJOWY WEEKEND”

Data publikacji 04.05.2017

Dla policjantów ostrołęckiej komendy ,,długi weekend” był czasem wytężonej pracy. Bezpieczeństwa pilnowała zwiększona ilość policjantów, zarówno umundurowanych, jak i ,,po cywilnemu”. Łącznie w działaniach, które rozpoczęły się 28 kwietnia, a zakończyły się wczoraj wieczorem wzięło udział blisko 400 funkcjonariuszy. Podsumowując ten czas zdecydowanie możemy uznać, że ,, majowy weekend” był bezpieczny.

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Biorąc pod uwagę zwiększony ruch na ,,naszych” drogach oraz niesprzyjającą aurę, to śmiało można powiedzieć, że było to weekend bezpieczny. Odnotowano dwa wypadki, w których niegroźnie zostało rannych dwie osoby, co ważne nie odnotowano żadnego wypadku śmiertelnego. Doszło w tym czasie także do 18 stłuczek, czyli kolizji drogowych.

Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 9 kierujących, którzy zdecydowali się na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę ponosimy odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien bezwzględnie przestrzegać zasady: PIŁEM NIE JADĘ!

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Ponadto policjanci dbali także o bezpieczeństwo na terenach osiedli mieszkaniowych, w tym celu we wskazanych m miejscach służbę pełnili funkcjonariusze ,, po cywilnemu”.

 Prowadzone działania przyniosły oczekiwany efekt, ponieważ podczas ,,majowego weekendu” nie zanotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Prawie 100 osób skorzystało z możliwości sprawdzenia swojego stanu trzeźwości u dyżurnego ostrołęckich policjantów. Nawet jeszcze  dzisiejszego ranka 4 mężczyzn sprawdzało, czy mogą bezpiecznie wsiąść ,, za kółko”.  Takie zachowanie zasługuje na pochwałę i świadczy o zwiększającej się świadomości w tym zakresie.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony