Aktualności

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Data publikacji 17.10.2016

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbędzie się Tydzień Mediacji, który zaplanowano w dniach 17-22 października bieżącego roku.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu karnego na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu porozumienia.

 

Tegoroczne obchody, wzorem lat ubiegłych, przebiegają pod hasłem „Masz prawo do mediacji” i opierają się głównie na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączaniu lokalnych środowisk do działań promujących mediację, jako formę rozwiązywania konfliktów. Mogą to być konferencję, prelekcje, symulacje mediacji, bądź też spotkania profilaktyczne z młodzieżą podczas których poruszone zostaną zagadnienia na powyższe tematy. Takie formy promocji mediacji mają szansę dotrzeć do jak najszerszego grona osób. Pierwsze spotkania ostrołęckich policjantów związane z Tygodniem Mediacji odbędą się już w najbliższą  środę, m.in na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ostrołęce.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony