Aktualności

Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych

Data publikacji 17.10.2016

Rozpoczyna się policyjna akcja „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. W tym czasie ostrołęccy policjanci szczególną uwagą obejmą pieszych, a także kierujących naruszających przepisy wobec tej grupy użytkowników dróg. Głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce swoje działania realizować będą na drogach całego powiatu oraz w szkołach i przedszkolach.

 

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w takich obszarach jak: przejście dla pieszych, widoczność niechronionych, konsekwencje wynikające z nieodpowiedzialnych zachowań oraz kształtowanie właściwych postaw u najmłodszych. 

 

Policyjne patrole zobaczyć będzie można częściej w miejscach szczególnie zagrożonych oraz na odcinkach ciągów komunikacyjnych miasta, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Bardzo ważna jest również edukacja, edukacja dorosłych, ale też i  tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego, dlatego też funkcjonariuszy będzie można spotkać w szkołach i przedszkolach podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych. Wzmożone działania potrwają do piątku.

 

Powrót na górę strony