Aktualności

,,Na podwójnym gazie” i bez prawa jazdy

Data publikacji 09.05.2017

Ostrołęccy policjanci udaremnili dalszą jazdę kolejnemu lekkomyślnemu kierowcy. Mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, nie posiadał też prawa jazdy.

Wczoraj na ul. Goworowskiej kilka minut przed godziną 23:00 funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy w Ostrołęce na ul. Goworowskiej  zatrzymali do kontroli osobowego opla.

  Kierującym okazał się 25 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. W związku z tym przeprowadzono badanie jego trzeźwości.

Wynik badania to blisko 1,4 alkoholu w organizmie. 25 – latek nie okazał też mundurowym prawa jazdy. W trakcie dalszej kontroli i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada i nigdy nie posiadał prawa jazdy. Jego pojazd został odholowany, a sam kierujący w niedługim czasie odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony