Aktualności

Policjanci wspierają Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Data publikacji 14.10.2016

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce aktywnie włączyli się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Podczas akcji kilkanaście osób zdecydowało się nauczyć, a także zwiększyć już nabyte umiejętności w zakresie prawidłowego udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że  właśnie te pierwsze sekundy w przypadku zatrzymania krążenia są niezwykle cenne. W porę otrzymana pomoc diametralnie zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

 

Dlatego dziś pod Urzędem Miasta, w sklepach i galeriach handlowych na terenie naszego miasta rozpoczęły się działania wpierające  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

 

Działania te mają na celu podnoszenie świadomości o zatrzymaniu krążenia oraz zachęcanie do rozpoczynania resuscytacji krążeniowo – oddechowej w stosunku osób, które doznały nagłego zatrzymania krążenia.

 

 

Podczas akcji funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego i rewiru dzielnicowych wspólnie z innymi osobami uczyli i zachęcali do podjęcia  resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez osoby postronne.

 

 

Podczas działań został wykorzystany manekin i defibrylator AED służący do celów szkoleniowych, które znajdują się na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Koordynatorem działań był ratownik medyczny Bartłomiej Domian oraz fundacja Strefa Przetrwania.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony