Aktualności

Jechał po chodniku na ,,podwójnym gazie” został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 10.05.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wyeliminowali z ruchu kolejnego bezmyślnego kierowcę, którego jazda mogła zakończyć się tragicznie. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu jechał po chodniku skuterem, nie posiadał również obowiązkowego kasku.

Funkcjonariusze z wydziału ostrołęckiego ruchu drogowego, aby zmniejszyć ilość wypadków drogowych i wyeliminować z ruchu pijanych kierowców codziennie patrolują teren naszego miasta i powiatu wykorzystując do tego, m.in. szybkie motocykle policyjne oraz nieoznakowane radiowozy wyposażone w videorejstrator.

Wczoraj jeden z takich patroli znajdował się na terenie Myszyńca. W pewnej chwili zauważył mężczyznę, który jechał skuterem po chodniku około 35 – letni mieszkaniec naszego powiatu nie posiadał również obowiązkowego kasku ochronnego. Policjanci zatrzymali skuter, a jego kierowcę poddali badaniu trzeźwości. Urządzenie do badania trzeźwości  wskazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

Pamiętajmy, że bez względu jakim pojazdem się poruszamy, to jazda pod wpływem alkoholu stwarza dla nas samych, ale też dla innych ogromne niebezpieczeństwo.

Korzystajmy także z kasków ochronnych, które dla kierowców jednośladów stanowią często jedyną ochronę.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony