Aktualności

XIV edycja Bądź Bezpieczna: Zajęcia z psychologii i wiktymologii

Data publikacji 10.05.2017

Psychologia, wiktymologia oraz samoobrona to warsztaty przeprowadzone wczoraj. Wszystko w ramach XIV edycji szkolenia ,,Bądź Bezpieczna”. Zajęcia teoretyczne zostały przeprowadzone przez Psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańską, natomiast zajęcia ,,na macie” przeprowadził sensei Artur Prusiński z klubu MKKK - Shinkyokushin posiadający stopień mistrzowski 3 dan oraz Sędzia Krajowy i Międzynarodowy Karate.

Wczoraj odbyły się kolejne już zajęcia w ramach XIV edycji szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Pierwszy etap zajęć odbył się w  sali konferencyjnej ostrołęckich policjantów.

Psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska poprowadziła zajęcia z zakresu psychologii i wiktymologii. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im. Analizowano typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą. 

Po zajęciach uczestniczki kursu udały się na zajęcia z samoobrony. Tym razem zajęcia przeprowadził sensei Artur Prusiński z klubu MKKK - Shinkyokushin posiadający stopień mistrzowski 3 dan oraz Sędzia Krajowy i Międzynarodowy Karate.

Panie po przeprowadzonej rozgrzewce uczyły się technik nożnych podstawowych oraz uderzeń rękoma ciosami prostymi, następnie powyższe techniki były łączone w proste kombinacje. W dalszej części treningu uczestniczki ćwiczyły z wykorzystaniem łapek i tarcz. Trening zakończył się  symulacją walk ( kumite) z  zastosowaniem kasków i ochraniaczy na tułów.

Na podkreślenie zasługuje duże zaangażowanie Pań w prowadzone zajęcia oraz fakt, że na  ich twarzach  pomimo wyczerpującego treningu gościł uśmiech.

Dalsze zajęcia już wkrótce. Już w najbliższy piątek odbędą się zajęcia, gdzie poruszona zostanie problematyka  obrony koniecznej oraz stanu wyższej konieczności, zajęcia przeprowadzi Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego kom. Andrzej Rydzewski.

Organizatorzy XIV edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna:


Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski     
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:       


Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna -  Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Cross Fight Gym
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian,Michał Napiórkowski  
klub MKKK - Shinkyokushin- sensei Artur Prusiński

Powrót na górę strony