Aktualności

O bezpieczeństwie z uczniami i przedszkolakami

Data publikacji 12.10.2016

Wczoraj ostrołęccy policjanci przeprowadzili z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego spotkania poświęcone bezpieczeństwu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w Szkole Podstawowej w Kadzidle wczoraj odbyło się spotkanie z policjantem z miejscowego posterunku. Podczas spotkania poruszono tematy związane, m.in. z bezpieczeństwem na drodze, oraz prawidłowej reakcji podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli Komisarz Kurpik, któremu dzieci chętnie opowiadały o zdobytej wiedzy.

 

Również wczoraj siedzibę ostrołęckich funkcjonariuszy odwiedziły przedszkolaki z przedszkola nr 9 w Ostrołęce. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą mundurowych i sprzętem będącym na wyposażeniu funkcjonariuszy. Najmłodsi odwiedzili pomieszczenie dyżurnego jednostki, ,,niebieski pokój” , strzelnicę policyjną oraz siłownię. Przedszkolaki miały także okazję spotkania z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Krzysztofem Szymańskim w jego gabinecie. Podczas wizyty rozmawiano z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz konieczności używania elementów odblaskowych. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe. Podobne spotkania profilaktyczne prowadzane są przez policję na co dzień, ważnym jest, aby rodzice powielali ze swoimi pociechami prawidłowe wzorce zachowań pamiętając o tym, że dzieci są doskonałymi obserwatorami.


 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony