Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- kolejne zgłoszenia

Data publikacji 11.10.2016

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do chwili obecnej ostrołęccy policjanci odnotowali 85 sygnałów dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Dziękujemy mieszkańcom za każdy z tych sygnałów.

Dzięki nowemu narzędziu wprowadzonemu w ostrołęckiej komendzie 20 września bieżącego roku policjanci  na bieżąco mogą śledzić informacje o zagrożeniach i reagować na nie.

 

Mapa służy nam po to, aby po zweryfikowaniu zagrożeń kierować siły i środki w miejsca, gdzie one istnieją. Co ważne zgłoszenia można przekazywać anonimowo. Każdy taki sygnał jest przez nas weryfikowany.

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 85 takich sygnałów. Ze zgłoszeń jakie do nas dotarły niemal połowa dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z czego aż 31 dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości.

 

Dużą ilość sygnałów (28) otrzymaliśmy także w związku ze spożywaniem  alkoholu w miejscach niedozwolonych. Codzienni napływają do nas kolejne zgłoszenia, które na bieżącą są weryfikowane przez ostrołęckich funkcjonariuszy niemal wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony