Aktualności

Krótki pościg- zatrzymany nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 10.10.2016

Spowodował kolizję i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, był nietrzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Wczoraj wieczorem ostrołęccy policjanci dostali zgłoszenie o kolizji dwóch aut na ul. 11- listopada. Zawiadamiający poinformował dyżurnego, że po tym jak zatrzymał swój pojazd vw przed oznakowanym przejściem dla pieszych, to po chwili w tył  jego auta uderzył  opel. Kierujący oplem  po zderzeniu zaczął uciekać.

 

 Zgłaszający udał się za sprawcą zdarzenia i o wszystkim poinformował policję. Po kilku minutach ścigany pojazd został zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiej drogówki. Kierującym nim okazał się 26- letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

 

Jego wynik trzeźwości, to ponad dwa promile alkoholu w organizmie, zostały mu zatrzymane  prawo jazdy. Kierowca vw 23- letni ostrołęczanin był trzeźwy. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów vw został zabrany do szpitala. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje postępowanie przed Sądem.

 

Niestety nadal wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że jazda pod wpływem alkoholu w najgorszej sytuacji kończy się zatrzymaniem uprawnień.

 

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości, to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim bez wątpienia jest jazda od wpływem alkoholu należy także przewidywać skutki swojego postępowania w innym wymiarze i zadać sobie pytanie ,,Jakie będą konsekwencję, jeśli spowoduje wypadek będąc pod wpływem alkoholu?” ,, Co jeśli ktoś niewinny w jego wyniku zginie, będzie ranny?” i w końcu ,,Czy ja i moja rodzina jesteśmy gotowi na rozłąkę w przypadku, kiedy trafię do Zakładu Karnego?”

 

Pamiętajmy, że jedna chwila w której podejmiemy złą decyzje będzie miała skutki na  życie nasze oraz naszych bliskich.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony