Aktualności

Apel do kierowców – uwaga ślisko na drogach!

Data publikacji 03.10.2016

Padający od rana deszcz utrudnia poruszanie się po drogach. Według zapowiedzi synoptyków podobna aura ma się utrzymać do końca tygodnia. W związku z tym apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i rozważną jazdę. Do pieszych i rowerzystów zwracamy się z prośbą o używanie kamizelek i elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, to należy podkreślić, że   warunki atmosferyczne mają kluczowe bez względu na to, czy poruszamy pojazdami, czy jesteśmy pieszymi.

 

Wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić także styl naszej jazdy. Śliska nawierzchnia, mgła i wcześniej zapadający zmrok wymagają od nas więcej koncentracji i zdrowego rozsądku.

 

 Padający od godzin rannych deszcz według zapewnień synoptyków może utrzymać się do końca tego tygodnia. W takich warunkach powinniśmy zdecydowanie zmniejszyć prędkość i zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami.

 

Bezpieczna odległość to taka odległość, która umożliwi nam zatrzymać pojazd przed przeszkodą w każdej chwili. Te kilka, lub kilkanaście metrów odstępu więcej pozwoli nam zatrzymać się bezpiecznie w przypadku nagłego hamowania.  Mniejsza prędkość ,,przyda nam się” w przypadku poruszania się również po zakrętach. Od wczoraj doszło do dwóch dachowań pojazdów, właśnie z uwagi niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków panujących atmosferycznych na drodze.

 

Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych, lub też latarki kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postepowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo. Rozmawiajmy z Seniorami oraz naszymi dziećmi o konieczności używania elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.


asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony