Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- podsumowanie pierwszych 10 dni funkcjonowania w Ostrołęce

Data publikacji 30.09.2016

Nowe narzędzie od 20 września bieżącego roku rozpoczęło funkcjonowanie w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dzięki niemu osoby które zechcą zgłosić o jakimś zagrożeniu będą mogły to zrobić w sposób anonimowy za pośrednictwem internetu.

Krajowa mapa zagrożeń ma służyć poprawie bezpieczeństwa w konkretnych miejscach, które zostaną naniesione na mapę przez samych mieszkańców.  Każda informacja zgłoszona Policji będzie weryfikowana i jeśli zostanie potwierdzona zostanie naniesiona na mapę.

 

Obsługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Chcąc dodać nowy punkt, lub też zobaczyć punkty już istniejące wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”,lub też wejść na stronę jednej z Komend Policji i kliknąć po prawej stronie niebieski napis z jej nazwą. Od razu wtedy zostaniemy przekierowani na mapę.

 

Od rozpoczęcia funkcjonowania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”  do chwili obecnej otrzymaliśmy 47 zgłoszeń. Ponad połowa z nich dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 15 zgłoszeń zostało potwierdzonych, 19 jest w weryfikacji, natomiast  13 zgłoszeń nie zostało potwierdzonych.

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to najwięcej sygnałów bo aż 19 dotyczyło przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Zdecydowana większość z nich pochodzi z gminy Myszyniec i Kadzidło.

 

Odnotowaliśmy także 16 zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 4 zgłoszenia sygnalizujące niewłaściwą infrastrukturę drogową, 3 zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, 2 miejsca grupowania się małoletnich, 1 sygnał dotyczący wypalania traw, 1 zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu oraz 1 zgłoszenie sygnalizujące poruszanie się Quadem po terenach leśnych.

 

Dziękujemy Państwu za wszystkie te zgłoszenia. Każdy taki sygnał jest dla nas niezwykle ważny i będzie dokładnie weryfikowany.  W przypadku potwierdzenia się zgłoszenia będzie wysłana w to miejsca zwiększona ilość patroli policyjnych.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony