Aktualności

Pijany Senior sprawcą zdarzenia drogowego

Data publikacji 16.05.2017

Kierujący vw zjechał na chodnik i uderzył w słup energetyczny. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu, został zabrany do szpitala. Zatrzymano mu prawo jazdy. Pamiętajmy, że jazda pod działaniem alkoholu, jest dużym niebezpieczeństwem bez względu na wiek i na to jakim pojazdem się poruszamy.

O tym jakie skutki może nieść ze sobą jazdą pojazdem pod wpływem alkoholu przekonał się wczoraj około 73 – letni mieszkaniec naszego powiatu.

Mężczyzna w miejscowości Łyse poruszał się vw w kierunku Łomży. W pewnej chwili podczas wykonywania manewru skrętu w lewą stronę zjechał na chodnik i uderzył w słup energetyczny. Na szczęście na chodniku w tym czasie nie znajdowali się piesi.

W trakcie dalszych czynności policjanci z posterunku policji w Łysych poddali 73 - latka badaniu trzeźwości, niestety jego wynik, to blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z miejsca zdarzenia został zabrany do szpitala. Nieodpowiedzialnemu kierowcy vw zostały zatrzymane prawo jazdy. Niebawem sprawa będzie miała swój finał w Sądzie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Łysych.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku nie wsiadajmy ,,za kółko” pod wpływem alkoholu.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony