Aktualności

Zatrzymany kolejny bezmyślny kierowca przez dzielnicowych

Data publikacji 17.05.2017

Niestety ani brak prawa jazdy, ani blisko dwa promile alkoholu w organizmie nie przeszkodziły nieodpowiedzialnemu kierowcy wsiąść ,,za kółko”.

Jazda pod wpływem alkoholu jest totalnym brakiem odpowiedzialności za siebie oraz innych użytkowników dróg. Każdego dnia ostrołęccy policjanci patrolując tereny naszego miasta i powiatu i prowadzą działania majce na celu wyeliminowanie kierowców, którzy nie powinni w ogóle wsiadać za ,,kierownicę”.

 Niestety niemal codziennie  zatrzymują oni tego rodzaju bezmyślnych kierowców, którzy nie bacząc na swoje i innych niewinnych osób wsiadają pod wpływem alkoholu do samochodów oraz na jednoślady.

Przykładem takiej bezmyślności wykazał się wczoraj 36 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna jechał swoim oplem przez miejscowość Łazy. Jego sposób jazdy i zachowanie mogło wskazywać, że znajduję się on pod wpływem alkoholu.

Miejscowości patrolowali w tym czasie dzielnicowi z terenu gm. Olszewo Borki, którzy zatrzymali pojazd, a kierującego poddali badaniu trzeźwości.

Niestety alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 1,7 promila alkoholu. To jednak nie wszystko, sprawdzenie 36 – latka w policyjnym systemie wykazało, że nie posiada on w ogóle prawa jazdy. Dodatkowo auto, którym się poruszał nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

W związku z coraz ładniejszą aurą i sezonem ,, grillowym” z tym związanym apelujemy do Państwa o odpowiedzialność. Spożywając alkohol i wsiadając do ,,auta” w jednej chwili możemy przekreślić życie swoje, naszej rodziny, bądź zupełnie niewinnych osób.

Wybierając się ,, na grilla” do znajomych wcześniej zapewnijmy sobie bezpieczny transport do domu.

Rozmawiajmy także z naszymi dorastającymi dziećmi o tego rodzaju zagrożeniach.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony