Aktualności

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED udaremnili niebezpieczną jazdę

Data publikacji 20.07.2022

Niestety zarówno zbliżanie się do przejścia dla pieszych, jak i obszar zabudowany nie przeszkodziły kierowcy skody na ponad dwukrotne przekroczenie prędkości. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z Ostrołęki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED, którzy przerwali kierowcy niebezpieczną jazdę.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, a co za tym idzie zmniejszenie ilości wypadków drogowych i ich ofiar stanowi dla policjantów priorytet. Chcąc zrealizować te zadanie policjanci są obecni 24 - godziny na dobę zarówno na trasach głównych, jak i na terenie lokalnych dróg. W dużej mierze te czynności realizują mundurowi z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED.

Dziś rano w m. Rabędy na drodze DW 627 policjanci pełniąc służbę videorejstratorem nieoznakowanym zauważyli szybko jadący pojazd marki skoda, który poruszał się z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy.

Dodatkowo jadące w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h auto zbliżało się do przejścia dla pieszych.

W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali skodę do kontroli drogowej. Jej kierowcą okazał się 56 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym nałożony został na niego mandat w wysokości 1500 złotych, dopisano także do jego konta kierowcy 10 punktów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym apelujemy o przestrzeganie limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony