Aktualności

Znakowanie rowerów w posterunku policji w Goworowie

Data publikacji 26.07.2022

1 sierpnia 2022 roku w godzinach 9.00 - 13.00 funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z policjantami Posterunku Policji w Goworowie przeprowadzą akcję "Oznakuj swój rower". Zapraszany chętne osoby wraz z rowerem, dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru / kartą gwarancyjną.

Policjanci z ostrołęckiej komendy policji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców informują, że w dniu 1 sierpnia bieżącego roku w posterunku policji w Goworowie przeprowadzą akcję "Oznakuj swój rower". Zapraszany chętne osoby wraz z rowerem, dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru / kartą gwarancyjną.

Przypominamy również, że w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce jest możliwość bezpłatnego oznakowania roweru, czyli nadania mu numeru identyfikacyjnego, który jest rejestrowany w systemie informatycznym policji.

Po oznakowaniu policjant na jednoślad nakleja specjalną naklejkę świadczącą o tym, że jest on oznakowany, a jego cechy charakterystyczne (marka, rodzaj, kolor, dane właściciela) są wprowadzone do policyjnej bazy danych.

Znakowania odbywają się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu pod numerem telefonu 506-869-079 oraz 47 704-14-98.

Do oznakowania jednośladu potrzebny jest dowód jego zakupu oraz dowód osobisty jego właściciela.

 Pamiętajmy również, że „okazja czyni złodzieja”. Dlatego niezbędne jest właściwe zabezpieczenie naszego roweru przed kradzieżą.

Korzystajmy, że blokad nawet kiedy nasz rower pozostawiamy na krótki czas np. podczas robienia zakupów, to właśnie wtedy dochodzi do największej ilości kradzieży jednośladów.

W miarę możliwości parkujmy swoje ,,dwa kółka” w miejscach objętych monitoringiem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony