Aktualności

BY NAD WODĄ I NA WAKACJACH BYŁO BEZPIECZNIE – KOLEJNE DZIAŁNIA OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW SKIEROWANE DO DZIECI I MŁODZIEŻY

Data publikacji 27.07.2022

Ostrołęccy policjanci doskonale wiedzą, że profilaktyka to najlepsza droga do bezpieczeństwa. Dlatego okres wakacyjny to dla nich czas codziennych spotkań z dziećmi i młodzieżą. Cel mundurowych jest jeden - utrwalenie właściwych wzorców i bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Działania są prowadzone w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do końca wakacji ostrołęccy policjanci będą obecni tam, gdzie będą wypoczywać najmłodsi.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ” policjanci z Ostrołęki, Komisariatu Policji w Myszyńcu  i podległych posterunków policji prowadzą spotkania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku. W tym celu mundurowi są obecni na festynach, koloniach, świetlicach  oraz w rejonie dzikich kąpielisk.

Podczas rozmów mundurowi  przestrzegają młodzież i dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Rozmawiają z dziećmi o tym, jak  bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w miejscu zamieszkania.

Podczas spotkań policjanci ostrzegają najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca.

Policjanci poświęcają dużą uwagę także na bezpieczeństwu w ruchu drogowym przypominając, m.in. podstawowe zasady dotyczące pieszych, rowerzystów, bądź osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych.

W spotkaniach z najmłodszymi bierze udział także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli Komisarz Kurpik. Akcja przeprowadzana jest w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Prosimy o zachowanie rozsądku podczas letnich przygód. Apel kierujemy również do rodziców, aby poświęcili czas na rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa. W ten sposób najmłodsi nabiorą umiejętności przewidywania niebezpiecznych zdarzeń i asertywności.

Podczas akcji policjanci przeprowadzają także znakowanie rowerów.

Ostatnie spotkania miały miejsce podczas festynu w Dąbrówce, dalsze spotkania niebawem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony