Aktualności

Policjanci z Ostrołęki nie ustają w działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas wakacji

Data publikacji 01.08.2022

Pomimo, że ostatni dzwonek na lekcję wybrzmiał ponad miesiąc temu to ostrołęccy policjanci nie robią sobie „przerwy” od spotkań profilaktycznych. Krótko mówiąc mundurowi są obecni wszędzie tam, gdzie wypoczywa młodzież, kontrolują też z „lądu i wody” dzikie kąpieliska. A wszystko po to, aby nasze dzieci i młodzież byli bezpieczni i z uśmiechem we wrześniu mogli rozpocząć rok szkolny. Działania te są prowadzone w ramach kampanii ,, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas ostatnich spotkań dzielnicowy posiadający odpowiednie przeszkolenie uczył dzieci i młodzież udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze, m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w naszym terenie półkoloniach.

Podczas spotkań  dzielnicowi oraz policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazują najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Głównym tematem takich spotkań jest bezpieczeństwo nad wodą oraz w ruchu drogowym. Ponadto poruszane są tematy dotyczące właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa w internecie. A wszystko po to, aby dzieci i młodzież była bezpieczna i rozpoczęła we wrześniu rok szkolny tylko z dobrymi wspomnieniami.

Po teorii przyszedł czas na praktykę, dzielnicowy osiedla Leśne przeprowadził zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy.  

Ostatnie tego typu spotkania odbyły się na festynach, m.in. w Szwendrowym Moście oraz osiedlu Leśne.

Dalsze spotkania niebawem. Krótko mówiąc podczas wakacyjnej przerwy tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież tam będzie można spotkać także ostrołęckich policjantów.

Będziemy obecni na koloniach i półkoloniach oraz w miejscach, gdzie młodzież może przebywać. Natomiast policyjni wodniacy  będą dbać o bezpieczeństwo nad wodą, m.in. kontrolując rejony dzikich kąpielisk.  


kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony