Aktualności

Kontynuacja spotkań ostrołęckich policjantów z dziećmi na temat bezpieczeństwa - trwa akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 10.08.2022

Do końca wakacji zostało jeszcze sporo czasu, dlatego tam gdzie są wypoczywające dzieci, tam też pojawiają się ostrołęccy policjanci. Rozmawiając z dziećmi zgromadzonymi na zajęciach funkcjonariusze poruszają ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnej zabawy tych nad wodą oraz tych na podwórku czy w domu. W trakcie spotkań nie brakuje również określenia zasad właściwego poruszania się drogą pieszo, na rowerze czy też hulajnogą czy na rolkach. Ostatnie tego typu spotkania przeprowadziła dzielnicowa z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych. Działania ostrołęckich policjantów prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i będą kontynuowane do końca wakacji.

Do końca wakacji pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie. Policjanci więc spotykają się z dziećmi przebywającym na różnego rodzaju koloniach, półkoloniach. Dziś dzielnicowa ostrołęckiego rewiru dzielnicowych podążała za Radosnym Świetlicobusem MOPR w Ostrołęce. Wszystko po to, aby dzieci i młodzież, które mają letni wypoczynek byli bezpieczni.

Policjantka w trakcie spotkania przypominała główne zasady poruszania się po drogach. Przekazała także informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów.

Nie brakowało oczywiście również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Była także mowa o tym jak poprawnie wykonać zgłoszenie na numer alarmowy 112. Wszystkie takie spotkania odbywają się pod szyldem ogólnopolskich akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

Dzieci dowiedziały się także, czym jest interwencja policyjna i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, a także napotykając dzikie zwierzę lub agresywnego psa.

Apelujemy zarówno do dzieci i rodziców o ostrożność, aby nadchodzący nowy rok szkolny móc przywitać tylki i wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony